Wydrukuj

Wszystko co dobre….

10-10-2013

Trzeciego dnia testów (09.10.2013) od rana zawitaliśmy do Drużbic. W naszym „maratonie” questingowym, był to kolejny quest naturlany. W drużbickim lesie, po którym wiodła część questu można spotkać sarny, jelenie i bażanty, które uciekały przed nami,

odrzucając zaproszenie na wędrówkę questem 🙂 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

W queście mamy okazję stanąć „oko w oko” z jedną z najczystszych rzek w Polsce – Grabią.

 

_MG_8323

 

Wiele przyrodniczych ciekawostek, które spotykamy podczas naszej wędrówki, mogą posłużyć nauczycielom i grupom szkolnym, jako wyjście ” w teren”. Lekcja przyrody na świeżym powietrzu – taką lekcje na pewno łatwiej zapamięta każdy uczeń!

Po przejściu trasy, pozostało nam ustalenie tytułu questu. Wersja ostateczna  –  „W poszukiwaniu leśnych zwierciadeł” pojawiła się nagle, nawiązując do zakończenia trasy.
Jeżeli chcecie wiedzieć jakie ono jest – zapraszamy do Drużbic!

 

 

 

 

 

 

Kolejnym miejscem był Dłutów. Był to najdłuższy quest, który przyszło nam testować do tej pory w województwie łódzkim. 90 minut fantastycznej treści i jeszcze ciekawszych zagadek!

 

IMG_7992

 

Podczas tego questu również mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy, jak bobry mogą powalić całe drzewa! I wy to ujrzycie jak tylko wyruszycie z questem na wędrówkę!

Ostatni przystanek to miejsce bardzo ważne bo to pomnik upamiętniający bardzo ważne wydarzenie. Również tego ostatniego „ŁOŚ”a będziecie mogli odszukać gdzieś w lesie, jeżeli tylko będziecie postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na ulotce.

 

 

 

 

Ostatnim miejscem odwiedzonym przez nas w tej turze testowania, był Buczek. Historia szlacheckiego rodu, urokliwy park i historia Potopu Szwedzkiego. Właśnie w 1655 roku w kościele, który pojawia się na trasie questu, ukryła się miejscowa ludność. Do dnia dzisiejszego na południowej ścianie można zobaczyć miejsca po kulach z muszkietów. Dowiedzieliśmy się również o istnieniu sieci tajemnych tuneli, które były tu wykorzystywane.

 

park

 

 

Za sprawą fantastycznej grupy nasz maraton testowania, pomimo zmęczenia pozostawił niedosyt. Wiedzieliśmy jednak, że wszystko co dobre szybko się kończy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli i wy czujecie niedosyt i chcecie poznać więcej ciekawostek o poszczególnych miejscowościach województwa łódzkiego, zapraszamy na szlaki. Wszystkie ulotki możecie pobrać TUTAJ.Hit Counter provided by technology news