Wydrukuj

Wodzierady – miejsce z pogranicza dwóch światów

12-09-2013

Ostatni dzień lipca, w Wodzieradach, naznaczyliśmy rowerowym Questem z historiami skrajnie się różniącymi. Ale o tym później. Część teoretyczna, którą przeprowadził trener Łukasz Wilczyński, poszła niezwykle sprawnie, dzięki pozytywnemu nastawieniu całej grupy.
My sie do Pana usmiechamy bo my juz gotowy quest mamy
Na miejsce startu naszej przygody wyznaczamy młyn w Piorunowie. Poza świetna pogodą, dopisywały nam i humory, więc nie tracąc ani chwili wyruszyliśmy w drogę.
Wesola wyprawa szlakiem Marii Daborwskiej
Tej przygody nie można określić mianem standardowej. Kolejny przystanek stanowił dla nas nie małe zaskoczenie. Za mostem przystanek, a dalej ślady, istot dosłownie nie z tego świata. Aby poznać szczegóły tego pozaziemskiego spotkania, będziecie musieli podążać naszymi śladami. 😉
Kolejny postoj i rzut oka na mape questu
Na trasie mamy możliwość podziwiania przepięknych terenów bogatych w liczne stawy hodowlane, malowniczy las i okoliczne miejscowości. Po drodze mijamy najstarszy dom w okolicy i przydrożne kapliczki, aż docieramy do jednej, całkiem do reszty niepodobnej.
Lesne sciezki
Kolejną wskazówka na naszym szlaku jest, przez pioruny palony,  czarny pień dębowy, na którym, do niedawna wisiała kapliczka. Miejscowa ludność przeniosła kapliczkę do Kościoła, a na miejsce starej wybudowali nową .
Niesamowite miejsca po drodze
Następnie kierujemy się w stronę miejsca, gdzie rezydowała i tworzyła Maria Dąbrowska. Uznaliśmy okolice tego pięknego pałacu za doskonałe miejsce do nabrania sił przed dalszą częścią questu. Dalsza cześć wycieczki, wraz z miejscem skarbu, niech zostanie tajemnicą. 😉
Palacyk w ktorym mieszkala kiedys Maria DÄ?browska i opisala go w Noce i DnieHit Counter provided by technology news