Wydrukuj

Widawa – historia legendami pisana

17-09-2013

Kolejna odsłona szkoleń w ramach projektu Quiz Questing miała miejsce w  Widawie. Zebrana grupa bardzo zaangażowała się w przygotowywanie questu. Dzięki ich dużej wiedzy, dotarliśmy do zapomnianych legend, tajemnic i ciekawostek związanych z miejscem.

Trener questingu sam stal sie prezentacja i jeszcze robil sobie zdjecia
 
W queście cofamy się do czasu, w którym ród Wężyków wzniósł kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, spod którego zaczynamy naszą wędrówkę. Tutaj poznajemy legendę o duchu, który niepokoi wiernych w klasztorze, po czym kierujemy się w stronę starego rynku.
Czas dla nas sie zatrzymal
Widawa znana jest z 12 jarmarków i targów koni. My natomiast, poznaliśmy ją z nieco innej perspektywy. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto spacerować wieczorami po starym rynku (na którym kręcono film W. Pasikowskiego pt. ?Psy?) oraz dlaczego nazywana była miejscem kawalerów. Na koniec odwiedziliśmy cmentarz, który okazał się wielką zagadką questu. Co mam na myśli oczywiście znajdziecie w queście.
Wyprawa malowniczymi uliczkami Widawy
Po blisko dwóch godzinach wędrowania, usiedliśmy, aby wszystko spisać i ułożyć w jedną całość.
Pierwsze szkice mapy
Miasto urzekło nas swoimi legendami, historią i tajemniczością, z którymi chcieliśmy się podzielić z questowiczami. Dlatego quest pełen jest skomplikowanych zadań do wykonania, które nierzadko wymagają od uczestników  wysiłku.

Czytamy inne questyHit Counter provided by technology news