Wydrukuj

Testowanie czas zacząć!

8-10-2013

Największy projekt questingowy w Polsce – „QUIZ”, wymaga nienagannej organizacji czasu i dobrych zdolności organizacyjnych. Na całe szczęście i nad jednym i nad drugim czuwała Agnieszka Ciebiada – koordynatorka projektu z Lokalnej Grupy Działania „Dolina Rzeki Grabi”. Znając rozgadane natury naszych trenerów, taka osoba bardzo się przydaje 😉

 

Zaczęliśmy dnia 7 października od urokliwej miejscowości Łask, w której historia została uwieczniona na łaskich tablicach…

 

IMG_3725

 

 

Każda z kolejno odwiedzanych tablic, wnosiła do historii nowy element i bardzo dużo zagadek. Niektóre z nich wymagają dużej spostrzegawczości i wiedzy z wcześniej odwiedzonych miejsc a także wiedzy ogólnej.

 

Nie obeszło się bez przeszkód, które napotkaliśmy w terenie. Jedna z tablic, która była ujęta w queście – została zasłonięta przez właściciela kamienicy. Nieumyślnie Pan zepsuł jedną z zagadek, co za tym idzie, musiała ona zostać zmieniona. Cały quest nie stracił na swojej wartości i reszta przebiegła bez zarzutów!

 

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy podczas „masowego” testowania w województwie łódzkim był Piorunów, czyli tam gdzie biją pioruny.

 

 

 

 

 

 

Piękny staw i młyn zauroczyły jednego z naszych trenerów, który jest zapalonym wędkarzem. Nasze małe opóźnienie czasowe wydłużało się przez dyskusję na temat spławików, przynęt itp. IMG_6477Oprócz ryb, Piorunów ma bardzo ciekawą historię!
Czy wiecie, że w tej właśnie miejscowości wylądowało UFO?
Jeżeli jednak chcecie dowiedzieć się kiedy dokładnie – musicie rozwiązać dosyć trudną zagadkę logiczną!

Tutaj również Maria Dąbrowska uczyła się jazdy samochodem przed egzaminem na prawo jazdy. Jest to Quest rowerowy więc trasa troszkę dłuższa, przyniosła nam dużo pozytywnych wrażeń.

 

 

 

 

dobrońJuż spóźnieni trafiliśmy do Dobronia, gdzie zaskoczyła nas historia tego miejsca, zapisana tym razem w drewnie…

Podczas testowania tego questu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o różnych rodzajach drzew i ich właściwościach. Okazało się, że w tym miejscu nawet nazwiska nawiązują do drewna! Piękny park, w którym można się zrelaksować i drewniane zabytki po drodze, pozwoliły nam odprężyć się i zapomnieć o zmęczeniu po długim dniu pracy.

 

 

Ulotki questów, przedstawionych powyżej, oraz pozostałe z projektu „QUIZ” możesz pobrać TUTAJHit Counter provided by technology news