Wydrukuj

Testowania ciąg dalszy

9-10-2013

8 października swoją przygodę z testowaniem zaczęliśmy od Sędziejowic. W miejscu tym spotkaliśmy się z żywą tradycją wspomnień powstańczych. Trasa, którą wiedzie quest, przedstawia miejsca w których można poczuć ducha miejsca i historii.

 
IMG_7933

 

 

 

Tutaj zawitaliśmy w poszukiwaniu tychże zapomnianych historii…na cmentarz. Powstańcze groby to tylko jeden z wielu przystanków, które przyszło nam odwiedzić w Sędziejowicach. To jeden z questów, których zakończenie zaskakuje, a by odszukać skarb trzeba się postarać 😉

 

 

 

 

 

 

 

Naszym kolejnym przystankiem była Widawa, gdzie królują węże…Nie jest to zatem quest, dla wielbicieli tych gadów 😉

 

IMG_7965

 

 

Na trasie questu odwiedzamy między innymi kościół Podwyższenia Krzyża Św. fundacji Wojciecha Wężyka Widawskiego i jego żony Anny. W szczycie fasady ogromnych rozmiarów możemy dostrzec herb fundatorów – Wężyków Widawskich.
Widoczny na zdjęciu wąż jest elementem studni, która to po rozwiązaniu zagadki wskazuje dalszą drogę…

 

 

moze_zamiana na okładkę

 

Widawa jest miejscem wielu legend. Ta związana z fundatorami to tylko jedna z wielu. Kolejną poznajemy na trasie questu poznacie między innymi tą o Południcy, czy o niezwykłym miejscu na cmentarzu, na którym została wzniesiona Kaplica św. Rocha.

By poznać je wszystkie zapraszamy do Widawy! Testowanie tamtejszego questu było dla nas wielką przyjemnością i fantastyczną zabawą! Choć byliśmy chętni zgłębienia wiedzy o innych widawskich legendach, musieliśmy udać się do kolejnej miejscowości.

 

 

Zelów to miejsce, w którym zetknęliśmy się z dwoma kulturami: polską i czeską…
IMG_6348

 

 

 

Z witryn witał nas Rumcajs, na ulicach i przed urzędem dwujęzyczne tablice informacyjne. Tekst questu pomimo tego, że w języku polskim, znacznie przybliża kulturę czeską i historię dawnego Zelowa. Miejscowość była w 1802 własnością Józefa Świdzińskiego, została jednak zakupiona przez przybyłych tu kolonistów czeskich i od tego wszystko się zaczęło…

 

 

 

IMG_6357

 

 

Przemierzając kolorowe ulice Zelowa, rozwiązywaliśmy kolejne zagadki, poznając ciekawe miejsca związane z religią i kulturą Braci Czeskich. Uzgadniając wcześniej z Pastorem, można zwiedzić Kościół Ewangelicki – wszystkie niezbędne informacje dodatkowe znajdziecie na odwrocie ulotek!

 

 

 

Jeżeli nasza relacja zachęciła was do wyprawy w nieznane zakątki województwa łódzkiego, możecie wydrukować ulotki, pobrane TUTAJ i wyruszyć na szlak!Hit Counter provided by technology news