Wydrukuj

Sędziejowice – kraina historii, techniki i… miłości

14-08-2013

Szkolenie z tworzenia ścieżek questingowych w Sędziejowicach (koniec lipca) zgromadziło naprawdę silną grupę, której nie straszny był ani deszcz, ani wiatr. Zróżnicowana wiedza, zainteresowania i wiek sprawiły, że podczas wędrówki po Sędziejowicach, znaleźliśmy temat nie na jeden quest, ale aż na 3!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już w trakcie szkolenia Uczestnicy zdecydowali o wyborze tematu – historia związana z Powstaniem, a dokładnie – z Powstańcami. Z tego względu początkowo udaliśmy się na cmentarz, po drodze sprawdzając miejsce, na którym za kilka dni miał zostać odsłonięty specjalnie przygotowany pomnik.

cmentarz_male

(by nie ułatwiać wędrówki, nie zdradzimy gdzie dokładnie się zatrzymywaliśmy)

Kolejnym przystankiem była szkoła nazwana im. Powstańców. Przy ogrodzie obok znaleźliśmy m.in. zegar słoneczny. Choć deszcz przeszkodził temu, by odczytać na nim godzinę, to całość może przysłużyć się zagadkom.

zegar_m

Dalej droga wiodła wzdłuż ulicy, gdzie minęliśmy dwie poczty, figurę Świętego, kościół z figurą Maryjną… Na liście rosły nam liczba punktów i ciekawych historii, które w głowach próbowaliśmy już spójnie złożyć.

tablica_m

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przy końcu naszej wędrówki dotarliśmy do parku, gdzie czekały nas m.in. takie cudeńka:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już wracając ustaliliśmy, że Sędziejowice mają materiał nie na jeden, czy dwa, ale aż na trzy questy – o Powstańcach, o miłości, a także quest o… maszynach rolniczych, które w Parku mają swe muzeum.Hit Counter provided by technology news