Wydrukuj

Najmłodsi questowali po Łasku

21-09-2015

Punkt Informacji Turystycznej w Łasku zorganizował przejście trasy questingowej dla najmłodszych.
18 września mieliśmy okazję ruszyć z nimi w teren i posłuchać jak fachową wiedzę przekazują dzieciom – Magdalena Binkowska – pracownik PIT-u w Łasku.
W ramach questu „Historia Łasku w tablicach ujęta” grupa dzieci poznała dzieje Łasku. Odwiedzili wyznaczone przez ulotkę kluczowe punkty, które znajdowały się na trasie. Przeszli przez kaplicę Matki Bożej Łaskiej ze słynącym wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem w XVI-wiecznej kolegiacie. Po stromych schodach weszli do skarbca, który przeniósł  w epokę późnego gotyku, renesansu i baroku.
Na szlaku questu znajduje się także Muzeum Historii Łasku, które w 6 salach ekspozycyjnych przedstawia przeszłość naszego regionu: od archeologii, poprzez historię Żydów, II wojnę światową, dzieje wojskowości i lotnictwa, szkolnictwo, rzemiosło i etnografię.
Mijając łaski rynek, dotrzemy do miejsca, gdzie stała synagoga, by poznać historię tutejszych Żydów. Na finiszu eskapady znajdziemy się w modrzewiowym kościółku św. Ducha, by z bliska przyjrzeć się pięknym, misternym zdobieniom z drobnych muszelek, przytwierdzonych do ołtarza, ambony i chrzcielnicy. W okolicy świątyni znajduje się ukryty skarb ? pieczątka, która jest zwieńczeniem i potwierdzeniem przebytego questu.

 

IMG_1577IMG_1581IMG_1587IMG_1594IMG_1598IMG_1595IMG_1606IMG_1604Hit Counter provided by technology news