Wydrukuj

Promocja Questów na podsumowaniu projektu „POLSKO ? CZESKA INTEGRACJA” – Zelów

19-11-2014

Dziś w Klubie Czeskim w Zelowie odbyło się podsumowanie projektu „POLSKO ? CZESKA INTEGRACJA”. Przypomnijmy, że projekt realizowany był przez ŚDS wspólnie z mniejszością czeską zamieszkującą tereny gminy jak również przedstawicielami i mieszkańcami miasta partnerskiego Valasske Klobouky z Republiki Czeskiej. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 93. 000 zł  z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z zakresu Oparcia Społecznego dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi. Celem głównym projektu jest organizowanie i tworzenie partnerstwa pomiędzy osobami z różnego rodzaju zaburzeniami i ich rodzinami, opiekunami a Stowarzyszeniem Czechów w Zelowie.

Na dzisiejszym spotkaniu mogliśmy zobaczyć pokaz multimedialny podsumowujący projekt. Obejrzeliśmy slajdy dokumentujące wydarzenia związane z projektem (wizytę Czechów w ŚDS Walewice oraz w Klubie Czeskim w Zelowie, wycieczkę pensjonariuszy ośrodka wraz z pracownikami i opiekunami do miasta partnerskiego Valasske Klobouky), mogliśmy podziwiać  prace wykonane podczas wspólnych warsztatów rękodzielniczych  ŚDS i Stowarzyszenia Czechów w Zelowie, spróbowaliśmy przepysznych potraw regionalnych.

 

 

Ponadto w centrum Zelowa ustawiono tradycyjne czeskie kramy, można było zapoznać się z kulturą czeską oraz z zelowskim questem, przejechać się na tandemie, a także spróbować przekąsek, które rozdawano w centrum miasta.

 

 

źródło: www.zelow.pl

 

obraz_137 obraz_138 obraz_139 obraz_141 obraz_143 obraz_150 obraz_152 obraz_155Hit Counter provided by technology news