Wydrukuj

Zelów – Po prostu czeski…quest!

31-07-2013

30 lipca w Zelowie miało miejsce kolejne szkolenie w ramach projektu QUIZ. Zza chmur wyszło słońce a zza witryn sklepowych…

IMG_6348

 

Rozbójnik Rumcajs. Był to tylko jeden z wielu elementów, wskazujących na obecność czeskiej kultury w tym mieście. Dwujęzyczne tablice informacyjne, architektura to niektóre pozostałości po czeskich osadnikach. Osadnicy czescy rozwinęli na tym terenie przemysł tkacki, przynieśli ze sobą nową religię, ciekawe zwyczaje, własne, inne tradycje budowlane, a nawet kulinarne (knedle kudłate, buchty domowe, staroczeskie ciasto z marchwią). Wiele z nich do dziś można odnaleźć w Zelowie.

 

IMG_6370

 

Na trasie questu postanowiliśmy pokazać różnorodność wyznaniową i kulturową. Na trasie questu w Zelowie, nieraz będziecie mieć okazję po obcować z czeskim. Wiele obiektów na trasie opisanych w tym języku, zainspirowało nas do stworzenia zagadek wykorzystujących go.

 

IMG_6375

 

Zastanawialiśmy się czy Czeska Ambasada nie chciałaby objąć patronatu nad naszym questem. Taki pomysł przyszedł do głowy trenerowi – Łukaszowi Wilczyńskiemu, który miał przyjemność prowadzić szkolenie w Zelowie.

Quest wskazuje ciekawe miejsce dla fanów czeskiego piwa. Po ukończonym queście, osoby pełnoletnie otrzymają wskazówkę jak tam trafić 😉Hit Counter provided by technology news