Wydrukuj

Kolejni questowicze poznali historię Łasku

25-09-2015

23 września br., uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Kolumnie, poznali historię Łasku przechodząc trasę questu pn. „Historia Łasku w tablicach ujęta”. Najmłodsi z zapałem ruszyli śladem zagadek, rozpoczynając swoją wędrówkę spod Biblioteki Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego. Wędrówka okazała się tym bardziej ciekawa, gdyż razem z questowiczami ruszyła w drogę ekipa telewizyjna z TVP. Quest poprowadziła Magdalena Binkowska z Punktu Informacji Turystycznej w Łasku. W przejściu trasy uczestniczył również Burmistrz Łasku – Gabriel Szkudlarek oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi” – Anna Doliwa.

 

Podążając wyznaczonym szlakiem, uczniowie zwiedzili kaplicę Matki Bożej Łaskiej z wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem, znajdującą się w XVI-wiecznej kolegiacie oraz skarbiec, który był jednym z ciekawszych punktów na trasie wycieczki. Następnie wszyscy udali się do Muzeum Historii Łasku, gdzie w sześciu salach ekspozycyjnych można było poznać historię Żydów, dzieje lotnictwa, szkolnictwo, czy rzemiosło. Idąc zgodnie z dalszymi wskazówkami znajdującymi się na ulotce questowej, uczestnicy dotarli do końca trasy, gdzie w pobliżu modrzewiowego kościoła św. Ducha odnaleźli ukryty skarb.

 

 

Relację z przebytej trasy będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę o godzinie 8:00 w programie Dzień dobry w sobotę w TVP1. Serdecznie zapraszamy.

 

0 1 2 3 4 5 6 7 9Hit Counter provided by technology news