Wydrukuj

Dobroń – gdzie prowadzą drzewa

27-08-2013

W Dobroniu od rana witało nas słońce (31 lipca był upalny), więc trenerka Anna Watza sprawnie przeprowadziła pierwszą część szkolenia i ruszyliśmy w drogę, by nie zastał nas największy upał. Grupa była niemała i zróżnicowana, więc i pomysłów na ścieżki było całkiem sporo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaczęliśmy na parkingu, w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie nieopodal małe dęby i krzyż złamany mogły już wyznaczać kierunki.

krzyz_m

W dalszych poszukiwaniach towarzyszył nam Długosz,

Dlugosz_m

a nawet Papież Benedykt (ale to tajemnica, z poniższym zdjęciem związana, której rozwiązanie w queście znajdziecie) 🙂

sosna_m

Wśród kolejnych punktów naszej wędrówki był budynek z drewnianą sceną, a także stary modrzewiowy kościół (z drzewa chechłanego), który wiele tajemnic kryje już w samym przedsionku…

koszciol_m

kosciol_wn_m

Wprost z kościoła, przeszliśmy do parku, (co w przypiekającym słońcu było dużą przyjemnością). Park to charakterystyczny, bo wśród drzew, kryją się totemy i… specyficzne kosze na śmieci, jakich chyba nigdzie indziej znaleźć nie można.

totem_m

Po poznaniu zakamarków parku, zrobieniu wielu zdjęć i dyskusjach o tym, którędy ścieżkę najlepiej wytyczyć, doszliśmy do miejsca, które zgodnie uznaliśmy za idealne na schowanie skrzyneczki 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie, to nie miejsce powyżej (jeśli ktoś się ucieszył, że już wie gdzie szukać) – to wyjście (i wejście) do parku, gdzie wspólne zdjęcie zrobiła sobie większość questingowej Grupy z Dobronia.

Opis wędrówki już wskazuje jakim szliśmy tropem – choć w rzeczywistości pomysł utworzenia questu z drewnianym motywem przewodnim narodził się dopiero po powrocie, gdy spisaliśmy wszystkie informacje, zebraliśmy zdjęcia i wertowaliśmy katalogi. Ale to właśnie jest jeden z uroków tworzenia ścieżek – gdy poszczególne punkty i przystanki nagle składają się w spójną układankę.

Na zakończenie – mała niespodzianka – taką pieczęcią znaczyć będą Questowicze przebytą ścieżkę w Dobroniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHit Counter provided by technology news