Wydrukuj

Dłutów – tu odpoczywa „Łoś”

31-07-2013

31 lipca nasza trenerka Ania odwiedziła Dłutów. Po wstępnym szkoleniu informacyjnym mieszkańcy Dłutowa ustalili główną tematykę questu, który chcą mieć na swoim terenie. Okazało się jednak, że miejsca te są dość oddalone od innych, które miały znaleźć się na trasie. Zapowiadała się więc długa wędrówka, po Dłutowie. Zatem bez chwili zastanowienia wyruszyliśmy w teren.

CIMG5748

 

Odwiedziliśmy cmentarz i pomnik ku czci poległym bohaterom, który ma bardzo nietypowy kształt…i historię. Prosto z cmentarza powędrowaliśmy do kościoła, biorąc za kierunkowskaz – dwie wieże.

 

CIMG5758

 

Minęła chwila i opuściliśmy teren miejscowości… Przed nami część trasy, która pokazuje bardzo zróżnicowaną przyrodę dłutowskich terenów.

 

CIMG5787

 

Przyjemna wędrówka wśród łąk i lasów doprowadziła nas do miejsca, którego w queście nie mogło zabraknąć -pomnika PZL.37 Łoś ? polskiej konstrukcji i produkcji średni, dwusilnikowego bombowca.

CIMG5798

 

Na koniec odwiedziliśmy konie, który dla najbardziej wytrwałych kryją niespodzianki. Jednak by się dowiedzieć jakie – zapraszamy was na szlak!

 

CIMG5804 CIMG5803

 

 Hit Counter provided by technology news