Wydrukuj

Buczek – wśród wojennych opowieści

12-09-2013

W ramach trwającego cyklu szkoleń z tworzenia ścieżek questingowych, jeden z naszych trenerów, Łukasz Wilczyński, zawitał w Buczku. Po części merytorycznej, która przybliżyła tematykę questingu, czas przyszedł na praktykę. Końcem lipca pogoda była kapryśna, mimo to, nikt z grupy nie miał oporów przed wychodzeniem na deszcz.

 

Questing podany na tacy

 

Wędrówkę zaczynamy spod budynku straży pożarnej, po czym udajemy się w stronę cmentarza, aby przekonać się, kto tak naprawdę jest tam pochowany (co jak się później okazuję nie jest wcale takie oczywiste). Będąc pod wrażeniem bramy wejściowej uwieczniamy ją na zdjęciach i ruszamy dalej.

Historia Buczka zapisana w â?? bramie

Quest w Buczku, możemy określić mianem podróży w przeszłość. Podczas naszej wędrówki, wspominamy okres pierwszej i drugiej wojny światowej, wyjaśniamy tajemnice śladów po kulach w lokalnym kościele oraz odwiedzamy liczne miejsca, które na przestrzeni lat zmieniły oblicze gminy.

Pamiatka z czasow I wojny sw

Nasz szlak wiódł przez klimatyczne leśne ścieżki, które doprowadziły nas do miejsca, gdzie kiedyś stał dworek, zamieszkały przez Rutkowskich i Klaczyńskich (rodziny w Buczku dobrze znane, o czym świadczyć zaangażowanie z jakim, członkini grupy, opowiadała nam ich historię).  Wspólnie uznaliśmy, że jest to doskonałe miejsce na kolejną wskazówkę.

A tam kiedys stal palacyk

Buczek, biorąc pod uwagę jego rozmiary, ma niezwykle bogatą historię, ale o tym będziecie musieli przekonać się sami. Przecież nie możemy wam zdradzić wszystkiego. 😉Hit Counter provided by technology news